Mai bine de jumătate din ședința consiliului municipal Calafat a fost tăiată de la publicare. Filmarea a fost redusă la cerea expresă a domnului primar Mituletu Dorel.
Daca mai discutam astăzi despre democrație, exprimare publică, transparență și bărbăție poltică, toate s-au spulberat la ultima ședință de consiliu municipal.

Șapte cetățeni au venit să tranmită probleme cu care se confruntă. Cetățeni cu vârste diferite, plătitori de taxe și impozite, neafiliați politic l-au desfiintat pe actualul primar cu o serie de probleme urgente.
După ce a fost lăsat fără cuvinte, primarul actual a ales să nu mai publice ședința integrală. Chiar și din frântura (adevăr pe jumătate) publicată se poate observa că a fost cam obosit în această ședință. Problabil prins de probleme de dezvoltare ale municipiului primarul are reacții confuze, traducand eronat întrebările și fiind contrazis de filmare.
Frântura aleasă să fie publicată de către primar se regăsește aici: https://www.facebook.com/PrimariaMunicipiuluiCalafat/videos/921293485373638/
Comentarii recente